ibis presents Europe Stage

13 Sierpień 2019

World - ibis Team

Europe Stage
« Trudno opisać słowami, jakim epickim doznaniem jest Sziget Festival w Budapeszcie, który co roku rozpoczyna się na początku sierpnia. »

Ten ogromny tygodniowy festiwal oferuje każdy gatunek muzyki. Kolejny raz, na naszej własnej scenie, ibis będzie dumnie prezentować niektórych z najlepszych światowych, wschodzących artystów. Od 7 do 13 sierpnia, ibis presents Europe Stage prezentuje globalny mix muzyki na żywo przez cały tydzień.

 

Aby hucznie rozpocząć dzień, w środę 7 sierpnia zapraszamy na specjalne wydarzenie ibis MUSIC na słynnej scenie, na którym zaprezentuje się dziewięciu, wyselekcjonowanych artystów z dziewięciu różnych regionów świata, którzy zagrają dla widowni Sziget. Szansę zagrania przed publicznością na jednym z naszych specjalnych wydarzeń ibis MUSIC otrzymał każdy z artystów, który początkowo został wybrany poprzez analizę lokalnych danych dotyczących preferencji słuchaczy, przy współpracy z naszym partnerem Spotify. Każda z grup została wybrana przez nasz zespół jurorów (włączając w to Sony Music, Spotify i reprezentantów ibis) jako najbardziej ekscytujący artysta swojego regionu. Nie możemy doczekać się momentu, aż usłyszysz jak grają na żywo.

 

Przedstawimy Wam tych niesamowitych artystów!

Maria Yfeu (Hiszpania, południowa Europa)

Yfeu wypuściła swój debiutancki singiel „Grudges” dopiero w marcu, ale zdążył stać się już ulubionym kawałkiem playlist odnotowując ponad 80 000 odtworzeń. Kolejny singiel artystki „Let It Grow (Up)” jest następną, piękną ścieżką, która prezentuje jej ciepłe jazzowe wokale przypominające późną barwę głosu Amy Winehouse z elementami Adele i Lianne Le-Havas. Podczas ibis MUSIC wykonała akustyczną wersję utworu, co sprawiło, że nasi jurorzy jednomyślnie wyczuli niesamowity potencjał płynący z tej nowej artystki.

Nxdia (Wielka Brytania)

Urodzona w Egipcie, 18-letnia Nxidia wypuściła swój doskonały, drugi już singiel „Complex” w serwisie Spotify w grudniu ubiegłego roku. Od tamtej pory, utwór grany jest non stop. Sprytna mieszanka bitów i synthu z ciężkim basem inspirowana hip-hopem doprawiona jest śmiałym soulfulowym wokalem. Jest to zwiastun dobrze zapowiadającej się artystki, której singiel wspiera platforma Earmilk, dyktująca muzyczne smaki. Nasi jurorzy wyczuli w niej przyszłą gwiazdę i jednomyślnie wybrali ją z grona brytyjskich artystów.

Gilsons (Brazylia)

W ostatnim czasie Gilsons budują swoją grupę fanów grając w całym Rio de Janeiro. Trio gra wciągającą sambę połączoną z nowoczesnym brzmieniem, a ich ostatni singiel „Love Love” usłyszeć można na własnej playliście serwisu Spotify „Nova Som”, która prezentuje najlepszych, nowych artystów Brazylli, podbijając liczbę odtworzeń do ponad 600 tysięcy. Wspierali supergwiazdę Sony Music, Lucasa Lucco w rodzinnym mieście i przekonali do siebie jurorów swoim muzycznym kunsztem i niesamowitym klimatem.

Qaayel (Maroko)

Qaayel oferuje nowoczesny, wszechstronny dźwięk podobny do brzmienia amerykańskiego wokalisty The Weekend. Dobrze prezentujący się artysta łączy r'n'b, soul i pop będąc jednocześnie wschodzącą gwiazdą nie tylko muzyki, ale i stylu. Określa się go mianem najbardziej ekscytującego nowego talentu Maroka i choć jego muzyka dostępna jest w Spotify jedynie od 2018 roku, udało mu się zbudować solidne momentum. Wszystko to dzięki ścieżce „Reviled”, która posiada już ponad 250 tysięcy odtworzeń oraz nowemu singlowi „By My Side”, który prezentuje znakomite zacięcie ku melodycznemu popowi. Artysta bez problemu może stanąć na równi z globalnymi supergwiazdami. Będąc jednocześnie pisarzem, artystą i producentem podkręcił występ energią i zjednał sobie wsparcie jurorów.

MVNSI (Belgia, Benelux)

Ekscytujący, belgijsko-kongijski raper to zapowiedź jednego z najlepszych nowych głosów belgijskiej muzyki miejskiej. Wpadająca w ucho kombinacja hip-hopu połączonego z afrykańskimi rytmami zjednała mu fanów i dała szansę zagrać o zwycięstwo w jednym z większych konkursów muzycznych Belgii „De Nieuwe Lichting”. Jego występ i flow energii na scenie ibis MUSIC zachwyciły fantów w Brukseli i oczarowały jurorów. Jego nagrania puszczane były na najpopularniejszych listach Spotify w Belgii, a ścieżka, „Pas Question” grana jest regularnie w lokalnym radio.

So-Flow (Polska, Europa Wschodnia)

So Flow miksuje jazz, soul i hip-hop tworząc popowe dźwięki opierające się na ich własnej manierze, zwłaszcza grane na żywo. Fani Jorja Smitha, Jordana Rakei i Elder Island od razu poczują klimat. Odegrali już sporo występów w obrębie Krakowa oraz w pozostałej części kraju, budując solidną bazę fanów, podążających za nimi w mediach społecznościowych. Jurorzy pokochali ich utwory, kunszt muzyczny i klimat podczas występu na ibis MUSIC.

Moglii (Niemcy)

Elektroniczny artysta Moglii to wschodząca gwiazda, dzięki stale wzrastającej publiczności, która przesłuchała jego utwory miliony razy w serwisie Spotify. Artysta oferuje połączenie synthu i ciepłego, organicznego popu swoich piosenek oraz muzyki o wyszukanej barwie i nowoczesnego wydźwięku, który eksportować można po całym świecie. Swoje występy na żywo podrasował bitami, klawiszami i wokalem, a jego granie na scenie ibis presents Europe Stage będzie naprawdę widowiskowe. Oprócz wznoszenia się po własnej drabinie kariery, buduje również reputację jako pisarz i producent dla innych artystów, a jego ostatnie projekty obejmują współpracę z Elderbrook i Hayden Jamesem.

Glass Cristina (Meksyk)

Grupa mieszkająca w Cancun oferuje luźny, soulfulowy i elektroniczny dźwięk inspirowany Jungle, Bon Iver, Alt J i TV On The Radio. Ich ostatnia ścieżka „Scaramouche” opiera się na sukcesie poprzedniego singla, który zgarnął już ponad 125 000 odtworzeń w serwisie Spotify. Występ ibis MUSIC w ich rodzinnym mieście był bardzo elektryzujący, a widownia mogła poczuć, że to jest właśnie grupa, która powinna reprezentować Meksyk na festitwalu Sziget.

Naë (Francja)

Z wpływami sięgającymi od Amy Winehouse poprzez SZA i wokalami po angielsku, Nae dostarczyła na ibis MUSIC dawkę soulfulowego popu wspierając francuską supergwiazdę Doulevard Des Airs w czasie występu w Bordeaux. Członkini grupy „The World Wide Kids" jest solidnie zakorzeniona w lokalnej scenie muzycznej i ma potencjał, aby stać się następną Jain or Christine & The Queens. Naszych jurorów zaintrygował jej wciągający występ i stała się oczywistym wyborem jako artystka reprezentująca Francję w Budapeszcie.

Po zakończeniu ibis MUSIC na scenie Europe Stage będzie można zobaczyć wszystkich artystów na ibis-music.com oraz zagłosować na artystę, który zostanie zwycięzcą ibis MUSIC. Nagrodą za ten najwyższy tytuł będzie niesamowity dzień zorganizowany przez brytyjską grupę Sony Music 4th Floor Creative Group. W tym czasie zwycięzca będzie miał okazję spędzić chwilę w każdym dziale, obcując z pracownikami a także nagrać utwór w studiu Sony. w którym nagrywały największe światowe gwiazdy.

 

Jeśli wybierasz się na Sziget, odwiedź nas w środę, 7 sierpnia i posłuchaj tego niesamowitego repertuaru nowych wokalistów. Fani, którzy nie mogą pojawić się w Budapeszcie, będą mogli posłuchać nas po wydarzeniu, aby poznać ekskluzywne kawałki na żywo. Pamiętajcie, aby zagłosować na swojego faworyta!