Sziget Festival 2019

19 Lipiec 2019

World Team

Sziget Festival 2019
« Sziget każdego roku przyciąga do Budapesztu największe gwiazdy muzyki i tysiące fanów z całego świata »

W czasie trwania festiwalu fani dobrej muzyki będą mieli okazję posłuchać ponad 1000 artystów z całego świata. Prince, Rihanna, The Prodigy, Biffy Clyro czy David Guetta to tylko przykłady wykonawców z poprzednich edycji. W tym roku lista zaproszonych artystów jest równie imponująca. Na żywo zobaczycie koncerty takich gwiazd jak Post Malone, Ed Sheeran, Foo Fighters a także Martin Garrix.

 

Szeroka gama gatunków muzycznych prezentowanych na Sziget i oszałamiająca lista artystów, przypadnie do gustu każdemu uczestnikowi festiwalu. Na specjalnie przygotowanej scenie ibis presents Europe Stage wystąpią utalentowani muzycy, którzy w ciągu ostatnich trzech miesięcy wystąpili na koncertach w hotelach na całym świecie.

 

Od 8 do 13 sierpnia zobaczycie występy na żywo artystów ibis MUSIC takich jak: Algiers, Sophie Hunger, Naaz i wielu innych grających w ramach programu Sziget Festiwal.

KONIECZNIE ZOBACZ

Wybierasz się w sierpniu na Sziget? Przedstawiamy listę tylko niektórych z najciekawszych artystów, występujących na festiwalu.

 

Pochodząca z Bristolu w UK grupa Idles oferuje dawkę prawdziwej energii w czasie występów na żywo dla wszystkich fanów punk-rocka i nie tylko. Dźwięki utworów, takich jak „Mother” czy „Danny Nedelko” idealnie oddają ducha tej niezwykłej grupy. Zabawne i naładowane politycznie piosenki zespołu, są obowiązkową pozycją dla fanów rock ‘n’ rolla. (Scena Mastercard, A38, wtorek, 13 sierpnia, 19:15)

Spotify Spotify

 

Jeśli chcesz polecić znajomym ciekawych artystów, zadbaj o to, żeby wybrali się na koncert zespołu Parcels. Grupa pochodząca z Byron Bay w Australii i mieszkająca aktualnie w Niemczech opisuje swój styl jako „połączenie elektro-popu i disco-soulu”. Posłuchaj ich singla „Overnight” (produkcją utworu zajął się nikt inny jak Daft Punk), który jest przykładem popowego stylu grupy przesiąkniętego funkiem. (Scena Mastercard, A38, niedziela, 11 sierpnia, 22:00).

Spotify Spotify

 

Bułgarski producent Kink to czarodziej muzyki dance, który perfekcyjnie łączy technologię ze sztuką rozkręcania imprezy. Artysta wprowadza innowacje na froncie muzyki elektronicznej, której ciężki rockowy rytm porywa tłumy na dziką wyprawę. Znany ze swoich spontanicznych występów na żywo, Kink wykorzystuje syntezatory analogowe łącząc przy tym muzykę house czy też jazz. Posłuchaj energetycznych kawałków z sesji Boiler Room, które wyraźnie pokazują to, co Kink robi najlepiej. (Samsung Colosseum, sobota, 10 sierpnia, 04:00)

Spotify Spotify

 

Dla fanów Soft Rock’a proponujemy występ grupy Khruangbin pochodzącej z Teksasu, której delikatne dźwięki gitar przeniosą Was w inne miejsce. Ich album „Con Todo El Mondo” z 2018 roku natychmiast okazał się klasykiem. (Scena Mastercard, A38, wtorek, 13 sierpnia, 00:30)

Spotify Spotify

 

Zapraszamy na hiszpańską fiestę przy dźwiękach barcelońskiej grupy Maruja Limón. Ten utalentowany zespół tworzy tradycyjną muzykę flamenco, poddaną transformacji dzięki energetyzującym tekstom. Doskonały warsztat muzyczny razem z odważnymi wokalami artystów tworzy autentyczne hiszpańskie dźwięki. Posłuchaj ich utworu „Más de Ti”, aby dowiedzieć się więcej o artystach. (ibis presents Europe Stage, wtorek, 13 sierpnia, 19:15)

Spotify Spotify

 

Sziget Festival odbywa się od 7 do 13 sierpnia. Bilety dostępne są tutaj: https://szigetfestival.com/en/

 

©Rockstar Photographers